۲۸ تیر ۱۳۹۷

آموزش اینفوگرافیک

قسمت ۱۷: با خلاقیت بازار را تکان دهید!

با خلاقیت بازار را تکان دهید!

بالا رفتن قیمت

پژوهش های مغز، یکی از دلایلی اصلی اینکه چرا استعاره ها به خوبی به عنوان یک ابزار ارتباطی کارآمد هستند، را نشان می دهند. از سنین بسیار پایین، بر اساس چیزهایی که می بینیم و تجربه می کنیم، ارتباط مان را شروع می کنیم. این پیوستگی مانند اتصالات سیم کشی در مغز ما عملی کرده و توانایی ذاتی برای درک استعاره ها را گسترش می دهند .
جورج لکوف، استاد زبانشناسی دانشگاه برکلی کالیفرنیا، یک مثال خوبی دربارهٔ چگونگی اثبات مفاهیم استعاری توسط خود مفاهیم، ارائه می دهد.
عبارت «قیمت ها در حال صعود از سقف هستند». را در نظر بگیرید.این جمله به بالا رفتن قیمت ها اشاره دارد، نه اینکه قیمت ها به صورت عمودی یا افقی حرکت می کنند.

 

 

اما چگونه متوجه این موضوع می شویم ؟

خود را به عنوان کودکی تصور کنید که مادر خود را در حال پر کردن شیشه شیر بچه تماشا می کند. هر بار که شما این فعالیت را مشاهده می کنید، دو بخش گوناگون از مغز شما شروع به فعالیت می کند:
یکی برای مقدار و یکی برای جهت .
در نهایت، با تکرار، یک مدار تشکیل می شود؛ «این چرخه یک استعاره است».

شیشه-شیر- اینفوگرافیک- رازکلیک
«لکوف » می‌گوید: «این فرآیند صحیح است و این استعاره های فیزیکی: بخشی از مغز فیزیکی شما هستند».
استعاره ها در عملی ساختن چیزهای ساده تر برای دیدن و درک کردن هم مؤثر هستند.
پذیرش سریع فناوری و ابزارهای دیجیتالی موجب آزادی اطلاعات شده است، و حجم زیاد داده‌های پیچیده و گسترده، استفاده کنندگان را تحت فشار قرار داده است.
در نتیجه، جلب مخاطبان برای اینکه زمان خود را صرف درک ایده‌ها و یا پیام های بازاریابی کنند، برای افراد و سازمان ها دشواتر شده است.

استعاره های دیداری به ارتقای محتوای شما کمک می کنند و ارزش اطلاعات شما را به طور قابل توجهی بالا می‌برند، به ویژه زمانی که نیاز به درک سریع اطلاعات وجود داشته، اطلاعات پیچیده‌تر هستند و یا با مفاهیم و ایدههای ناملموس تری گره خورده‌اند. علاوه بر این، استعاره های دیداری یک لایهٔ احساسی به محتوا اضافه می کنند که متن به تنهایی توانایی ارائه آن را ندارد، و از این طریق احتمال شناسایی و به اشتراک گذاری عمیقی تر محتوا را افزایش می‌دهد.

 

گردآورنده مطالب: مجموعه رازکلیک

.

حمیدرضا خاتونی، سریع ترین گرافیست!!!

……

آدرس سایت: www.razclick.com
کانال تلگرام: razclick@
صفحه اینستاگرام: razclick

No votes yet.
Please wait...

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ایمیل خود را وارد کنید