۲۸ تیر ۱۳۹۷

آموزش اینفوگرافیک

قسمت۱۸:با پویانمایی نگاه مخاطبتان را بدزدید

 اینفوگرافیک انمیشن, موشن گرافیک

بسیاری از طراحان اطلاعات که در کار خود وسواس دارند، پویانمایی (کارتون) را در دسته بندی اینفوگرافیک قرار نمی دهند.

اما از آنجا که پویانمایی شامل تصویر است و یک روش محبوب برای به اشتراک گذاری ایده‌ها و نظرها محسوب می شود، به عنوان یک ابزار ارتباطی ارزشمند در کسب و کار مورد توجه قرار دارد.

پویانمایی به خاطر ماهیت و هویتش می تواند پیام های مربوط به حوزهٔ کسب و کار را به شیوه ای انتقال دهد که انواع دیگر مطالب نمی توانند (شکل ۲-۶ و ۲-۷).

تام فیشبرن ، بنیانگذار و مدیر شرکت مارکتونیست (استودیو بازاریابی محتوا و کمک به کسب و کار با استفاده از پویانمایی)، نشان می دهد که عنصر طنزی که به وسیله پویانمایی منتقل می گردد، به ایجاد یک ارتباط عاطفی با مخاطب منجر می شود.

فیشبرن بر این باور است که:

«عنصر طنز موجود در پویانمایی تاثیری بر ذهن مخاطب دارد که خواننده را به بخشی از فرآیند تبادل اطلاعات تبدیل کرده و به ایجاد حلقه های ارتباطی کمک می کند. اگر یک پویانمایی به خوبی انجام شده باشد، طنز، خواننده را تشویق می کند تا خود را در چارچوب ارتباط بین اجزاء وارد کند. طنز موانع را از بین می‌برد».

انیمیشن یک ابزار ارتباطی بسیار زنده است. انیمیشن به دلیلی پویایی هایی مانند طنز، محبوبیت، و اختصار، روش بسیار خوبی برای سازمان ها در به اشتراک گذاری اطلاعات و ایده است.

فیشبرن چنین بیان می کند: «پویانمایی به عنوان یک رسانهٔ ارتباطی کسب وکار کارآمد است.

 

پویانمایی درهم ریختگی را سامان می دهد، مردم تماشای آن را دوست دارند، میتواند حجم زیادی اطلاعات را در یک فضای کوچک برای تعامل قرار دهد. آنچه پویانمایی به سایر قالب های دیگر محتوا ارائه می دهد، سادگی است.

تبدیل مسائل به یک تفکر خالصی که می تواند به سادگی ارائه شود، به طور حتم در ارتباطات کسب و کار کارآمد است». ماهیت اختصاری پویانمایی به آگاهی در خلق نام تجاری نیز کمک می کند. از آنجا که پویانمایی یک ایده یا پیام را در قالب یک تصویر خلاصه می کند، مخاطبان به‌دلیل محدودیت زمانیبه سرعت جذب آن می شوندو آسان‌تر آن را به اشتراک می گذارند.

علاوه بر این، طبیعت منحصر به فرد پویانمایی اجازه می دهد تا در گستره نشر سیستم‌عاملی های چند گانه قرار گیرد.

یکی از این مثال ها، مجموعه های پویانمایی است که فیشبرن برای یک شرکت خدمات حقوقی خلق کرده است. پویانمایی با نشان دادن یک کتاب قانون آغاز شد، به دلیل تقاضای مخاطبان چاپ شد و طرفداران توانستند آن را بر روی دیوار دفتر خود آویزان کنند.

فیشبرن می گوید: «شما معمولا تبلیغات مربوط به بازاریابی را به روی دیوار دفتر مشتریان نمیبینید، اما پویانمایی میتواند این محدودیت را در هم بشکند، چرا که ترکیبی از اطلاعات و سرگرمی است».

No votes yet.
Please wait...

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ایمیل خود را وارد کنید