۰۵ اردیبهشت ۱۳۹۷

آموزش اینفوگرافیک

قسمت ۲۵- چرا اینفوگرافیک خوب است؟

چرا اینفوگرافیک خوب است؟

مخاطبان ممکن است علاقه مند به دریافت اطلاعات بیشتری دربارهٔ سازمان شما باشند، اطلاعاتی که نشان می دهد.
شما کی هستید؟
چرا وجود دارید؟
تقویم های زمانی مربوط به شرکت و اطلاعات مبتنی بر موقعیت شما چه هستند؟
• اینفوگرافیک برای هویت بخشی به کسب و کار شما می توانال به روش های زیر استفاده شود:
• اینفوگرافیک می تواند بینشی دربارهٔ ارزش ها و هویت سازمان شما به مخاطبان باشد
• اینفوگرافیک می تواند با دیداری سازی محصول، خدمات و یا تاریخچهٔ سازمان، اعتماد ایجاد کند.
• اینفوگرافیک می تواند محدودیت ها و جهت های جغرافیایی را به وسیلهٔ نقشه برداری ارائه شود.

هویت

هر سازمان هویت یا سبکی دارد که آن را منحصر به فرد میسازد. اما در عصری که فناوری های اطلاعات و ارتباطات و اینترنت فرصت های بسیار خوبی را برای شناساندن خود ارائه می دهند، روش هایی که سازمان ها به وسیلهٔ آنها خودشان را به روش های مختلف اینترنتی معرفی کنند، بسیار آسانتر از همیشه هستند.
در مقالات پیش با هم یاد گرفتیم که استفاده از واژگان فنی و علمی تخصصی و خاصی، ارتباطات شما را پیچیده می کند.
هنگامی که سازمانها دربارهٔ خودشان، فرهنگ شان و رهنمودهایشان صحبت می کنند،
دیوریال اسکات در مطالعه ای که دربارهٔ کاربرد واژکان خاصی و کلمات سازمان ها مکرراً با استفاده از اصطلاحاتی مانند «کلاس جهانی»، «پیشتاز بازار»، و «پیشگام» به توصیف شرکت، محصولات و خدمات خود می پردازند.
اسکات بر این باور است که این شیوهٔ متداول نامفهوم ، نام تجاری شما را تضعیف می کند. وی آزمون زیر را که به شما در ارزیابی سریع چگونگی توصیف سازمان تان کمک می کند، پیشنهاد می دهد: «از زبانی استفاده کنید که بازاریابان در شرکت شما بتوانند. آن را استفاده کنند، و نام و محصول رقیب تان را برای – خود جایگزین کنید. آیا هنوز برای شما مفهومی دارد؟ زبان بازاریابی ای که می توان آن را برای یک شرکت دیگر نیز به کار برد، مشتری را برای خرید از شما توجیه نمی کند».
در رأس موضوع زبان فنی، این واقعیت نهفته است که بسیاری از سازمان ها هنوز نمی توانند برای محیط وب، خوب بنویسند، و شما دستورالعملی برای یکنواختی و جلب نظر مخاطب در اختیار دارید.
مردمی کردن نام تجاری یکی از روش های از بین بردن یکنواختی و جلب توجه مخاطب، استفاده از اینفوگرافیک به منظور مردمی سازی نام تجاری شرکت خود است.
آموزشکده کالیوپ یکی از سازمان هایی است که از این روش استفاده می کند. این سازمان یک مرکز کوچک مشاوره و رهبری در کانادا است.
آموزشکده کالیوپ به جای استفاده از چند متن برای توصیف ارزش های پایه اش از یک اینفوگرافیک که با متن و نقل قول های محدود مشتری ترکیب شده، استفاده می کند.
تامی دوار، یکی از شرکای این مؤسسه، احساس می کند که تصاویر دیداری، نام تجاری شرکت را در فضای دیجیتالی، مردمی می کنند. وی می گوید: «این روش به افراد کمک می کند تا در مقایسه با متن سریع تر و راحتتر با ما ارتباط برقرار کنند». این شرکت همچنین توانسته است که ارزش هایش را به صورت اینفوگرافیکی ارائه دهد.
دوار می گوید: «ما از گرافیک برای معرفی خود در آغاز برخی از جلسات آموزش و آماده سازی استفاده می کنیم. گرافیک به سادگی نشان می دهد که ما کی هستیم».سازمان در اختیار مخاطبان شما قرار می دهد.

مارک شافر، مالک شرکت «راه حلهای بازاریابی شافر» و «قدرت عصر تبلیغات ۱۵۰)، رشد وبلاگ های بازاریابی را درجه بندی کرده و به شدت معتقد است که سازمان ها باید به منظور از بین بردن داستان های دیداری را به نام «گروتونز» که هدفش را به خوبی برآورده می سازد، به طور برجسته نشان می داد.
شافر می گوید: «دو پویانماگر را برای کشیدن این آثار هنری به خدمت گرفتم تا به موقع مسئولیت مربوط به موضوع های کسب و کار و بازاریابی را برعهده بگیرند.
دیدن کارشان جالب بود چون تفاسیر جالبی را بیان می کردند که امکان نداشت بتوانم در فضای چاپی انجام دهم». وی در ادامه می گوید: «نگران ضعیف بودن استانداردها در پویانمایی نسبت به پست های عادی وبلاگ نیست». شافر همچنین می گوید: (ترکیب سرگرم کننده، بخشی از هویت وبلاگ است. این یکی از مواردی است که با هر وبلاگ بازاریابی دیگری در دنیا تفاوت دارد».
و روزمه های اینفوگرافیک ترکیب تکامل نام تجاری شخصی و هویت دیجیتالی با نیاز همیشگی کارکنان به، مورد توجه قرار گرفتن موجب رشد کارنامک های نیمه دیداری اینفوگرافیک جدیدی شده است.
برخی از تهیه کنندگان کارنامک (رزومه) در این فضا ظهور یافته و با شبکهٔ حرفه ای محبوب، وبگاه لینکدین تعامل برقرار کردند تا ایجاد کارنامکهای دیداری را تسهیل کنند .
آنها قصد دارند به متقاضیان شغلی کمک کنند، در حالی که به مدیران منابع انسانی نیز راهی سریع برای شناسایی کاندیدهای بالقوه ارائه می دهند. با بر روی اینترنت قرار دادن نام تجاری شخصی خود، متخصصان منابع انسانی بیشتری به شبکه های اجتماعی مانند لینکدین روی می آورند تا درباره کاندیدهای بالقوه شغل، بیشتر بدانند.

No votes yet.
Please wait...

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ایمیل خود را وارد کنید