۲۸ تیر ۱۳۹۷

آموزش اینفوگرافیک

قسمت ۱۳: از متن خشک اینفوگرافیک بتراشید!!!

.

قسمت 13: از متن خشک اینفوگرافیک بتراشید!!!...

گزارش دهی با استفاده از اطلاعات

مانند دیگر رسانه های ارتباطی، استفاده از اینفوگرافیک آماری، کارایی بهتری در گزارش دهی دارد. اما شما برای ارائه ی گزارشی معنادار از داده های خود به چه چیزی نیاز دارید.

یکی از زیبایی های دیداری سازی داده ها، توانایی ذاتی آن در ارائه ی بینشی است که اعداد به تنهایی توان نشان دادن آن را ندارند.

… … …

چند آمار رسمی و تکان دهنده!!!

  • جذب مخاطب در فیس بوک در طول یک ماه افزایش پیوسته ای را نشان می دهد، در حالی که وضعیت جذب مخاطب در توئیتر بدون تغییر است.
  • افزایش تعامل در فیس بوک در هفته ی سوم ماه رخ داده است.
  • تعامل در فیس بوک در تعطیلات آخر هفته افزایش می یابد، در حالی که تعامل در توئیتر سه شنبه ها کمی فعال تر از پنجشنبه ها هستند.

… … …

نکته:

مجموعه های حجیم داده می توانند پیچیده شوند و ارائه ی آن ها به مخاطبان دشوار شود.

از آن جا که مغز ما این توانایی را دارد که الگوهای دیداری را به طور آنی درک کند، ارائه ی آمار در قالب اینفوگرافیک، درک بینش پشت اعداد را برای مخاطبان شما ساده تر می کند.

… … …

هرکسی می تواند گزارش هزار عدد را در یک نمودار خطی ببیند!!!

تام وبستر، معاون رئیس استراتژی و بازاریابی در مرکز پژوهش ادیسون، معتقد است که دیداری سازی داده ها ما را چنان در درک مجموعه های حجیم داده ها توانمند می سازد که حافظه ی کوتاه مدت ما توانایی پردازش آن را ندارد.

وبستر معتقد است که هر فردی به طور متوسط نمی تواند بیش تر از ۷ عدد یا بیش تر را به یاد داشته باشد ولی هر کسی می تواند گزارش هزار عدد را در یک نمودار خطی ببیند.

… … …

قسمت 13: از متن خشک اینفوگرافیک بتراشید!!!

… … …

ترسیم آماری، جنبه ی دیگری از دیداری سازی

می خواهید اینفوگرافیک شما چه گزارشی را ترسیم و ارائه دهد؟ اگر شما یک پژوهشگر آموزش دیده نیستید و یا پژوهش را به طور کامل با بهترین شیوه درک نمی کنید، داده ها ممکن است سنگین و ترسناک شوند.

… … …

هرچه ساده تر بهتر!

مهم ترین چیزی که باید به خاطر داشت، حفظ سادگی اینفوگرافیک هاست. به جای تلاش برای استفاده از داده ها به منظور ارائه ی کل گزارش، از اینفوگرافیک ها برای تاکید بر یک یا دو موضوع مهم، یا مرتبط با مخاطب خود استفاده کنید.

… … …

اینفوگرافیک ها را پیچیده نکنید!

اگر بخواهید ۱۰۰% اطلاعات مربوط به یک پژوهش، موضوع و یا ایده را به تصویر بکشید، اینفوگرافیک بسیار پیچیده خواهد شد. و این دور از عقل است که اینفوگرافیک خود را به اندازه ی درک یک سند با متن طولانی پیچیده کنید.
گردآورنده مطالب: مجموعه رازکلیک

.

حمیدرضا خاتونی، سریع ترین گرافیست!!!

……

آدرس سایت: www.razclick.com
کانال تلگرام: razclick@
صفحه اینستاگرام: razclick

No votes yet.
Please wait...

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ایمیل خود را وارد کنید