۲۸ تیر ۱۳۹۷

آموزش اینفوگرافیک

قسمت۲۲ : اینفوگرافیک دیدی که مخاطبان شما نیاز دارند

سیستم‌های ساده سازی تفکر

مبنای نظریه تفکر این است که وقتی متوجه می شوید که بخشی‌های مجزای کسب و کارتان با سرمایه گذاری کلی سازمان گره خورده است، تصمیم گیری آسان تر و مؤثرتر می شود. چون با جزء جزء کردن و تفکیک کارها بهتر می تواند روند کاری سازمان را تغییر داد.

مزایای دیدن تصویر کلی از کارتان برای مخاطبانتان

جذب سهامداران برای دیدن «تصویر کلی» به دلیلی پیچیدگی های موجود می تواند یک چالش باشد. حتی کوچک ترین سازمان ها نیز لایه هایی از محتوای مربوطه دارند که انتقال همهٔ روابط متقابلی را در مسیری که به مخاطبان داخلی برای تصمیم گیری های دقیق کمک کند، دشوار می سازد اما اینجا برگ برنده دست شماست اینفوگرافیک اینجا راهگشای کار شما می شود. دیداری سازی دامنه یک سیستم کسب و کار را محدود کرده، آن را قابل دسترسی و برای درک، آسان می کند.

اینفوگرافیک افراد بسیاری را در یک صفحه قرار داده و در درک کلی سیستم به افراد کمک می کند.
به علاوه، اینفوگرافیک با شکل دادن به ایدهها یا مفاهیم در مسیری که اغلب به افراد در دیدن تصویر کلی و داشتن نگاهی مثبت به توانایی‌ها برای گسترش استراتژی ها و تصمیم گیریهای بهتر کمک می کند، مؤثر است.
مدلهای کسب و کار مدل های کسب و کار مکانیزم‌های خوبی برای توصیف چگونگی ارتباط و پیوستگی عناصر مختلف سازمانی و یا دسته های کسب و کار هستند.


از دیدگاه سنتی، مدل های کسب و کار تنها در یک نهاد، متمرکز شده‌اند.
الکساندر استروالدر، رهبر فکری، نویسنده و سخنران، هدف از این نوع مدل کسب و کار را تعریف کرده، و دلیل اصلی چگونگی ایجاد، ارائه و کسب ارزش در یک سازمان را توصیف می کند.
مدل های کسب و کار همچنین می توانند مجموعه وسیع تری از ایده‌ها یا مفاهیم را شرح دهند. آنها می توانند برای نشان دادن موارد زیر استفاده شوند:

  • روابط مشخص
  • طراحی یا ساختار
  • استراتژی ها و تاکتیک ها
  • برنامه ها یا سیاست گذاری ها
  • محصولات و خدمات ارائه شده

توصیف مدل های کسب و کار به دلیل ماهیت پیچیده ای که دارند در ارتباطات نوشتاری دشوار است.
استفاده از اینفوگرافیک برای گسترش و یا توضیح یک مدل کسب وکار، تصویری کلی را در سطح بالا به مخاطبان ارائه می دهد که می تواند به عنوان یک توضیح مستقلی به خدمت گرفته شود و یا به یک کاتالیزور یا سازمان دهنده تبدیل شوند که یافته ها و مکالمات بعدی را بر می‌انگیزاند

No votes yet.
Please wait...

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ایمیل خود را وارد کنید